O Nas

 

            Fundacja im. Heleny i Tadeusza Zielińskich (pierwotna nazwa) ustanowiona została w dniu 13 lutego 1992 r. przez śp. Zbigniewa Zielińskiego.

           Ponadto w ramach Fundacji wydzielono dwa fundusze (oddziały): Fundusz Stypendialny w Jarosławiu i Fundusz Stypendialny przy AGH w Krakowie, które obecnie pełnią funkcje Komisji Stypendialnych.

W sierpniu 2002 zmieniono nazwę Fundacji na: Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich.

            Fundacja prowadzi działalność pożytku publicznego w sferze zadań publicznych na rzecz społeczności lokalnej (głównie w ramach powiatu jarosławskiego). Szczegółowe cele określa statut opracowany przez Fundatora śp. Zbigniewa Zielińskiego:

Dla realizacji powyższych celów Fundacja prowadzi działalność gospodarczą jako dodatkową, z której uzyskane dochody w całości przeznaczone są na pokrycie wydatków statutowych. Działalność gospodarcza polega na prowadzeniu własnej stacji paliw oraz wynajmie nieruchomości.

            Ponadto w listopadzie 2015 Fundacja uzyskała status organizacji pożytku publicznego, co stwarza możliwość korzystania z darowizn podatników w wysokości 1% od podatku dochodowego.

            Korzystając z okazji zachęcamy mieszkańców Jarosławia i okolic do tankowania paliw w naszej stacji przy ul. Reymonta 15 w Jarosławiu oraz o deklarowanie 1% odpisów z podatku, co pozwoli na zwiększenie liczby i kwoty stypendiów oraz zakresu pomocy charytatywnej.

Aktualności

XVII Zlot Gwiaździsty – Śladami Przeszłości

 

            W dniu 27 kwietnia 2018 r. odbył się finał XVII edycji konkursu Zlot Gwiaździsty – Śladami Przeszłości. Temat prac konkursowych w tym roku to: „W setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Pierwsza wojna światowa i walka
o niepodległość. Pamiątki i świadectwa w mojej rodzinie, miejscowości”.

więcej

Uroczystości Katyńsko – Smoleńskie

 

            W dniu 10 kwietnia 2018 r. w Parafii pw. Chrystusa Króla jak co roku odbyły się uroczystości religijno – patriotyczne upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej 
i Katastrofy Smoleńskiej. Mszę św. w intencji ofiar odprawił abp Adam Szal, metropolita przemyski w asyście księży
z jarosławskich parafii.

            Po części liturgicznej uroczystości kontynuowano przed Pomnikiem Katyńsko – Smoleńskim, który staraniem Fundacji w tym roku powiększył się o kolejną płytę granitową na której umieszczono 44 nazwiska oficerów i policjantów zamordowanych na Ukrainie, których prochy spoczywają na Polskim Cmentarzu Wojennym
w Bykowii.

więcej

          Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich w Jarosławiu uprzejmie informuje o rozbudowie Pomnika Katyńskiego o tablice upamiętniające kolejne Ofiary Zbrodni Katyńskiej, których szczątki znajdują się na polskim Cmentarzu Wojennym w Bykowni na Ukrainie.

więcej
Pokaż wszystkie