O Nas

Fundacja im. Heleny i Tadeusza Zielińskich (pierwotna nazwa) ustanowiona została w dniu 13 lutego 1992 r. przez śp. Zbigniewa Zielińskiego.

Ponadto w ramach Fundacji wydzielono dwa fundusze (oddziały): Fundusz Stypendialny w Jarosławiu i Fundusz Stypendialny przy AGH w Krakowie, które obecnie pełnią funkcje Komisji Stypendialnych.

W sierpniu 2002 zmieniono nazwę Fundacji na: Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich.

Fundacja prowadzi działalność pożytku publicznego w sferze zadań publicznych na rzecz społeczności lokalnej (głównie w ramach powiatu jarosławskiego). Szczegółowe cele określa statut opracowany przez Fundatora śp. Zbigniewa Zielińskiego:

Dla realizacji powyższych celów Fundacja prowadzi działalność gospodarczą jako dodatkową, z której uzyskane dochody w całości przeznaczone są na pokrycie wydatków statutowych. Działalność gospodarcza polega na prowadzeniu własnej stacji paliw oraz wynajmie nieruchomości.

Ponadto w listopadzie 2015 Fundacja uzyskała status organizacji pożytku publicznego, co stwarza możliwość korzystania z darowizn podatników w wysokości 1% od podatku dochodowego.

Korzystając z okazji zachęcamy mieszkańców Jarosławia i okolic do tankowania paliw w naszej stacji przy ul. Reymonta 15 w Jarosławiu oraz o deklarowanie 1% odpisów z podatku, co pozwoli na zwiększenie liczby i kwoty stypendiów oraz zakresu pomocy charytatywnej.

Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich przyznała 22 stypendia dla najzdolniejszych uczniów jarosławskich szkół oraz 10 stypendiów dla studentów pierwszego roku. Przed wręczeniem stypendiów została odsłonięta tablica poświęcona Jackowi Przemysławowi Zielińskiemu, ojcu Tadeusza Zielińskiego. Był to także czas odznaczeń. A takie otrzymali: Honorowy Przewodniczący rady Fundacji Stanisław Kiełbowicz, członek Komisji Stypendialnej Bogdan Wołoszyn oraz ks. prałat Marian Bocho.
Szukasz ekologicznego opału? Zapraszamy do naszej Fundacji przy ul. Reymonta 15. Tu kupisz certyfikowany PELLET.
100 % czystego drewna, niska zawartość popiołu, wysoka kaloryczność! POLECAMY
W niedzielę, 13 listopada odbył się Koncert Laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ojczystej im. M. Zielińskiego „Serce w plecaku 2022”, który odbył się w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Jarosławiu.
Pokaż wszystkie