Stypendia 2017/2018

            W dniu 13 grudnia 2017 w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Jarosławiu odbyła się gala wręczenia dyplomów i stypendiów najzdolniejszym wyróżniającym się uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, oraz studentom powiatu jarosławskiego. Uroczystości oficjalne poprzedziła Msza św. za spokój duszy śp. prof. Zbigniewa Zielińskiego i Jego rodziców Helenę i Tadeusza Zielińskich – patronów Fundacji, odprawiona w jarosławskiej Kolegiacie przez prałata Mariana Bocho, proboszcza parafii Bożego Ciała.

            W roku szkolnym 2017/2018 Zarząd Fundacji, na podstawie rekomendacji Komisji Stypendialnej przyznał 163 stypendia, w tym 15 stypendiów dla studentów I roku studiów.    W roku jubileuszowym 25 – lecia Fundacji siedmioro studentów z małych miejscowości (do 20 tys. mieszkańców) otrzymało po raz pierwszy stypendia pomostowe w wysokości 500 zł miesięcznie z polsko – amerykańskiej Fundacji Wolności w Warszawie sfinansowane wspólnie z naszą Fundacją.

            W uroczystości uczestniczyli nie tylko stypendyści i ich rodzice ale także członkowie Zarządu i Rady Fundacji w tym przedstawiciele Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie – prof. dr hab. inż. Bronisław Barchański i dr hab. Anna Siwik, prof. nadzw. , którzy wspólnie z przewodniczącym Rady Fundacji mgr Jarosławem Pagaczem i członkiem Komisji Stypendialnej mgr Adamem Tomaszewskim wręczali dyplomy stypendystom. W ciągu 25 lat ufundowaliśmy 2513 stypendiów dla 1488 uczniów
i studentów w tym dla 122 studentów Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.

            Spotkanie uświetnił występ naszych stypendystów Felice Gitar w składzie: Natalia Kornatka, Dorota Perczyńska, Olga Hala i Kacper Kardasiński oraz flecistki Izabeli Dobrowolskiej.

wstecz