Podczas Mszy świętej koncelebrowanej, której przewodniczył Arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal, miało miejsce poświęcenie sztandaru i obrazu Anny Jenke autorstwa jarosławskiego artysty Stanisława Lenara, ucznia Anny Jenke i późniejszego kolegi z pracy.

Po zakończonej Eucharystii nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły przez ks. prałata Mariana Bocho, proboszcza parafii pw. Bożego Ciała wraz z przedstawicielami Parafialnego Komitetu ds. Nadania Imienia Szkole Dyrekcji Liceum: ks. Grzegorzowi Delmanowiczowi oraz wicedyrektor Ewie Jankowskiej. Następnie dyrektor szkoły przekazał sztandar uczniom, którzy będą stanowić skład pocztu sztandarowego. Uczniowie złożyli ślubowanie, a po nim cała społeczność szkoły odśpiewała po raz pierwszy hymn szkoły. Jego autorem jest nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 4 im. Stefan Żeromskiego w Jarosławiu Piotr Czech, zaś muzykę skomponował Michał Daleszczyk organista parafii pw. Bożego Ciała. Zakończeniem uroczystości w świątyni był program słowno-muzyczny o życiu Anny Jenke, który przygotowali uczniowie kl. II a wraz z nauczycielką języka polskiego. Scenariusz napisał uczeń Konrad Peszek. Program artystyczny poprzedziło symboliczne wbicie gwoździ przez przedstawicieli fundatorów sztandaru. W imieniu Fundacji Pomocy Edukacyjnej im. Heleny i Tadeusza Zielińskich w Jarosławiu symbolicznego wbicia gwoździa dokonał prezes Fundacji Marek Puzio.

Druga część uroczystości odbyła się na placu przed budynkiem szkolnym, gdzie Arcybiskup Adam Szal poświęcił dąb, zasadzony 3 września 2018 roku na pamiątkę inauguracji pierwszego roku szkolnego w historii liceum oraz tablicę upamiętniającą to wydarzenie. Arcybiskup złożył także podziękowania na ręce ks. proboszcza Mariana Bocho oraz dyrektora szkoły ks. Grzegorza Delmanowicza za stworzenie tej placówki, która, jak podkreślał, jest wizytówką parafii. Życzył także społeczności szkolnej, by umiała iść w ślady swojej patronki. Tablicę odsłoniła Podkarpacka Kurator Oświaty Małgorzata Rauch.

Uroczystość zgromadziła przedstawicieli władzy parlamentarnej, samorządowej, instytucji oświatowych, organizacji i stowarzyszeń. Uczestniczyli w niej m.in. Poseł Tadeusz Chrzan, Poseł Mieczysław Kasprzak, dyrektorzy biur parlamentarnych: Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Anny Schmidt oraz Senatora Mieczysława Golby, członkowie Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk i Stanisław Kruczek, Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot, Burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch.