O Nas

Fundacja im. Heleny i Tadeusza Zielińskich (pierwotna nazwa) ustanowiona została w dniu 13 lutego 1992 r. przez śp. Zbigniewa Zielińskiego.

Ponadto w ramach Fundacji wydzielono dwa fundusze (oddziały): Fundusz Stypendialny w Jarosławiu i Fundusz Stypendialny przy AGH w Krakowie, które obecnie pełnią funkcje Komisji Stypendialnych.

W sierpniu 2002 zmieniono nazwę Fundacji na: Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich.

Fundacja prowadzi działalność pożytku publicznego w sferze zadań publicznych na rzecz społeczności lokalnej (głównie w ramach powiatu jarosławskiego). Szczegółowe cele określa statut opracowany przez Fundatora śp. Zbigniewa Zielińskiego:

Dla realizacji powyższych celów Fundacja prowadzi działalność gospodarczą jako dodatkową, z której uzyskane dochody w całości przeznaczone są na pokrycie wydatków statutowych. Działalność gospodarcza polega na prowadzeniu własnej stacji paliw oraz wynajmie nieruchomości.

Ponadto w listopadzie 2015 Fundacja uzyskała status organizacji pożytku publicznego, co stwarza możliwość korzystania z darowizn podatników w wysokości 1% od podatku dochodowego.

Korzystając z okazji zachęcamy mieszkańców Jarosławia i okolic do tankowania paliw w naszej stacji przy ul. Reymonta 15 w Jarosławiu oraz o deklarowanie 1% odpisów z podatku, co pozwoli na zwiększenie liczby i kwoty stypendiów oraz zakresu pomocy charytatywnej.

Szanowni Państwo !

Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich w Jarosławiu w roku 2022 obchodził jubileusz 30-lecia działalności. Jest organizacją pozarządową pożytku publicznego znaną w środowisku lokalnym głównie z pomocy materialnej uzdolnionej i wyróżniającej się młodzieży. W okresie 30 lat działalności wypłaciliśmy 2876 stypendiów dla uczniów i studentów na łączną sumę ponad 2.227.700 zł.

Jednak nie jest to jedyna działalność. Drugim ważnym celem Fundacji określonym przez Fundatora śp. prof. Zbigniewa Zielińskiego jest działalność charytatywna na rzecz osób starszych, przewlekle chorych, bezdomnych, ubogich, niezdolnych do samodzielnej egzystencji oraz na rzecz organizacji i instytucji opiekujących się takimi osobami.

Dotychczas jedynym źródłem finansowania tych wydatków są dochody wypracowane z działalności gospodarczej bez żadnych dotacji z zewnątrz.

Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego co umożliwia Państwu przekazania na rzecz Fundacji 1% z odprowadzonego podatku dochodowego, dlatego też zwracamy się z prośbą do Państwa o skorzystanie z tego przywileju.

Szanowni Państwo

Przepisy podatkowe jedynie raz w roku dają Państwu możliwość udzielenia pomocy wybranej przez siebie Organizacji Pożytku Publicznego bez żadnego uszczerbku dla własnej kieszeni. Nie zmarnujmy tej okazji.

To Fiskus z zapłaconego podatku dochodowego przekaże 1% wskazanej przez Was Organizacji Pożytku Publicznego.

Wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT) podać kwotę stanowiącą 1% podatku oraz Nr KRS 0000020427.

Pracownicy Fundacji sporządzą bezpłatnie PIT dla każdego, kto zadeklaruje 1% podatku na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

Serdecznie zapraszamy do Fundacji: Jarosław ul. Reymonta 15

Tel. (16) 621-32-65

e-mail: biurofundacjazielinskich@gmail.com

Uczcili pamięć powstańców styczniowych
Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ojczystej im. Michała Zielińskiego Serce w plecaku 2021
Galowy Koncert Laureatów Festiwalu odbył się 14 listopada br. w sali widowiskowo-kinowej JOKiS. Koncert został zadedykowany strzegącym naszej granicy funcjonariuszom Straży Granicznej, Policji i żołnierzom Wojska Polskiego.
Pokaż wszystkie