Uroczysta Gala Podsumowująca XX. Edycję KWT

W dniu 30 marca 2022r w siedzibie Zespołu Szkól Technicznych i Ogólnokształcących Jarosławiu odbył się finał konkursu  Wiedzy Technicznej  „sapere aude – odważ się być mądrym”

Konkurs ten od 20. lat organizowany jest przez ZSTiO  wraz z działającym przy szkole stowarzyszeniem Nauka i Rozwój. Patronat naukowy i związane z nim merytoryczne wsparcie zapewniają znane uczelnie wyższe naszego województwa: Politechnika Rzeszowska, Politechnika Lubelska oraz Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno – Ekonomiczna w Jarosławiu.

Mecenasem i głównym sponsorem konkursu od 9. lat jest Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa”,
a w obecnym roku dodatkowo Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich.

Patronat honorowy nad konkursem od lat pełnią Starosta Powiatu Jarosławskiego, który jednocześnie jest też jednym z fundatorów nagród dla Laureatów konkursu oraz Burmistrz Miasta Jarosław.

Konkurs jest szeroko znany w całym naszym województwie, a co za tym idzie wypracował sobie szczególną rangę wśród wielu ważnych przedsięwzięć naukowych i edukacyjnych tego obszaru.  Potwierdzeniem tego jest idąca w dziesiątki tysięcy liczba jego uczestników na przełomie tych lat.

W uroczystej Gali podsumowującej zmagania uczestników XX edycji wzięli udział: prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławia – dr inż. Ryszard Pukała, w imieniu rektora Politechniki Rzeszowskiej – prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnika udział wzięli pani Beata Raś oraz pan Adrian  Moskak.

Ponadto swoją obecnością zaszczycili uroczysty finał  Przewodniczący Zarządu Fundacji Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. H. i T. Zielińskich - Marek Puzio, władze miasta reprezentował pan wiceburmistrz dr Dariusz Tracz.

Po uroczystościach i przemówieniach gości podsumowujących cykl 20. lat KWT nastąpiło wręczenie nagród dla jego finalistów i laureatów.

W jubileuszowej edycji KWT tytuł laureata uzyskali:

1. Lauzer Kamil – zdobywca I miejsca - uczeń Szkoły Podstawowej  im. Jana Pawła II w Brzeźnicy, którego opiekunem był pan Sławomir Sulisz, (uczeń uzyskał bon na 1000 zł do sieci sklepów Media Expert , zestaw klocków Lego Technic, statuetkę KWT 1)
  2. Fila Witold  - zdobywca III miejsca - uczeń Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi
    im. biskupa Wojciecha Tomaki w Trzebownisku, którego opiekunem była pani Beata Chlebowicz, (uczeń uzyskał bon na 700 zł do sieci sklepów Media Expert , zestaw klocków Lego Technic, statuetkę KWT 2)
  3. Hanejko Wojcich - uczeń Szkoły Podstawowej Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego
    w Tryńczy, którego opiekunem była pani Jolanta Chajec, (uczeń uzyskał bon na 500 zł do sieci sklepów Media Expert , zestaw klocków Lego Technic, statuetkę KWT3)

Na uwagę zasługuje również udział znanych mediów naszego województwa, m.in. Życia Podkarpackiego i Nowin 24.

Szanowni Państwo !

Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich w Jarosławiu w roku 2022 obchodził jubileusz 30-lecia działalności. Jest organizacją pozarządową pożytku publicznego znaną w środowisku lokalnym głównie z pomocy materialnej uzdolnionej i wyróżniającej się młodzieży. W okresie 30 lat działalności wypłaciliśmy 2876 stypendiów dla uczniów i studentów na łączną sumę ponad 2.227.700 zł.

Jednak nie jest to jedyna działalność. Drugim ważnym celem Fundacji określonym przez Fundatora śp. prof. Zbigniewa Zielińskiego jest działalność charytatywna na rzecz osób starszych, przewlekle chorych, bezdomnych, ubogich, niezdolnych do samodzielnej egzystencji oraz na rzecz organizacji i instytucji opiekujących się takimi osobami.

Dotychczas jedynym źródłem finansowania tych wydatków są dochody wypracowane z działalności gospodarczej bez żadnych dotacji z zewnątrz.

Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego co umożliwia Państwu przekazania na rzecz Fundacji 1% z odprowadzonego podatku dochodowego, dlatego też zwracamy się z prośbą do Państwa o skorzystanie z tego przywileju.

Szanowni Państwo

Przepisy podatkowe jedynie raz w roku dają Państwu możliwość udzielenia pomocy wybranej przez siebie Organizacji Pożytku Publicznego bez żadnego uszczerbku dla własnej kieszeni. Nie zmarnujmy tej okazji.

To Fiskus z zapłaconego podatku dochodowego przekaże 1% wskazanej przez Was Organizacji Pożytku Publicznego.

Wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT) podać kwotę stanowiącą 1% podatku oraz Nr KRS 0000020427.

Pracownicy Fundacji sporządzą bezpłatnie PIT dla każdego, kto zadeklaruje 1% podatku na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

Serdecznie zapraszamy do Fundacji: Jarosław ul. Reymonta 15

Tel. (16) 621-32-65