Uroczysta Gala Podsumowująca XX. Edycję KWT

               

                W dniu 30 marca 2022r w siedzibie Zespołu Szkól Technicznych i Ogólnokształcących Jarosławiu odbył się finał konkursu  Wiedzy Technicznej  „sapere aude – odważ się być mądrym”

                Konkurs ten od 20. lat organizowany jest przez ZSTiO  wraz z działającym przy szkole stowarzyszeniem Nauka i Rozwój. Patronat naukowy i związane z nim merytoryczne wsparcie zapewniają znane uczelnie wyższe naszego województwa: Politechnika Rzeszowska, Politechnika Lubelska oraz Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno – Ekonomiczna w Jarosławiu.

                Mecenasem i głównym sponsorem konkursu od 9. lat jest Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa”,
a w obecnym roku dodatkowo Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich.

                Patronat honorowy nad konkursem od lat pełnią Starosta Powiatu Jarosławskiego, który jednocześnie jest też jednym z fundatorów nagród dla Laureatów konkursu oraz Burmistrz Miasta Jarosław.

                Konkurs jest szeroko znany w całym naszym województwie, a co za tym idzie wypracował sobie szczególną rangę wśród wielu ważnych przedsięwzięć naukowych i edukacyjnych tego obszaru.  Potwierdzeniem tego jest idąca w dziesiątki tysięcy liczba jego uczestników na przełomie tych lat.

                W uroczystej Gali podsumowującej zmagania uczestników XX edycji wzięli udział: prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławia – dr inż. Ryszard Pukała, w imieniu rektora Politechniki Rzeszowskiej – prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnika udział wzięli pani Beata Raś oraz pan Adrian  Moskak.

                Ponadto swoją obecnością zaszczycili uroczysty finał  Przewodniczący Zarządu Fundacji Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. H. i T. Zielińskich - Marek Puzio, władze miasta reprezentował pan wiceburmistrz dr Dariusz Tracz.  

                Po uroczystościach i przemówieniach gości podsumowujących cykl 20. lat KWT nastąpiło wręczenie nagród dla jego finalistów i laureatów.

                W jubileuszowej edycji KWT tytuł laureata uzyskali:

  1. Lauzer Kamil – zdobywca I miejsca - uczeń Szkoły Podstawowej  im. Jana Pawła II w Brzeźnicy, którego opiekunem był pan Sławomir Sulisz, (uczeń uzyskał bon na 1000 zł do sieci sklepów Media Expert , zestaw klocków Lego Technic, statuetkę KWT 1)
  2. Fila Witold  - zdobywca III miejsca - uczeń Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi
    im. biskupa Wojciecha Tomaki w Trzebownisku, którego opiekunem była pani Beata Chlebowicz, (uczeń uzyskał bon na 700 zł do sieci sklepów Media Expert , zestaw klocków Lego Technic, statuetkę KWT 2)
  3. Hanejko Wojcich - uczeń Szkoły Podstawowej Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego
    w Tryńczy, którego opiekunem była pani Jolanta Chajec, (uczeń uzyskał bon na 500 zł do sieci sklepów Media Expert , zestaw klocków Lego Technic, statuetkę KWT3)

                Na uwagę zasługuje również udział znanych mediów naszego województwa, m.in. Życia Podkarpackiego i Nowin 24.

 

 

 

wstecz