O Nas

 

         Fundacja im. Heleny i Tadeusza Zielińskich (pierwotna nazwa) ustanowiona została w dniu 13 lutego 1992 r. przez śp. Zbigniewa Zielińskiego.

           Ponadto w ramach Fundacji wydzielono dwa fundusze (oddziały): Fundusz Stypendialny w Jarosławiu i Fundusz Stypendialny przy AGH w Krakowie, które obecnie pełnią funkcje Komisji Stypendialnych.

W sierpniu 2002 zmieniono nazwę Fundacji na: Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich.

            Fundacja prowadzi działalność pożytku publicznego w sferze zadań publicznych na rzecz społeczności lokalnej (głównie w ramach powiatu jarosławskiego). Szczegółowe cele określa statut opracowany przez Fundatora śp. Zbigniewa Zielińskiego:

Dla realizacji powyższych celów Fundacja prowadzi działalność gospodarczą jako dodatkową, z której uzyskane dochody w całości przeznaczone są na pokrycie wydatków statutowych. Działalność gospodarcza polega na prowadzeniu własnej stacji paliw oraz wynajmie nieruchomości.

            Ponadto w listopadzie 2015 Fundacja uzyskała status organizacji pożytku publicznego, co stwarza możliwość korzystania z darowizn podatników w wysokości 1% od podatku dochodowego.

            Korzystając z okazji zachęcamy mieszkańców Jarosławia i okolic do tankowania paliw w naszej stacji przy ul. Reymonta 15 w Jarosławiu oraz o deklarowanie 1% odpisów z podatku, co pozwoli na zwiększenie liczby i kwoty stypendiów oraz zakresu pomocy charytatywnej.

Aktualności
W niedzielę, 13 listopada odbył się Koncert Laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ojczystej im. M. Zielińskiego „Serce w plecaku 2022”, który odbył się w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Jarosławiu.
więcej
Święto Niepodległości obchodziliśmy wraz z społecznością Jarosławia. W kościele pw. NMP Królowej Polski odbyła się Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej obchody przeniosły się na plac Mickiewicza. Tu, przed tablicą poświęconą wyjściu Legionów z Jarosławia, która umieszczona jest na budynku "Sokoła", miały miejsce przemówienia, złożenie kwiatów i salwa honorowa. W sali koncertowej JOKiS odbył się koncert pieśni patriotycznych.
więcej
W ubiegłym tygodniu wraz ze społecznością Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu obchodziliśmy jubileusz 75-lecia założenia szkoły.
więcej
Pokaż wszystkie