O Nas

 

         Fundacja im. Heleny i Tadeusza Zielińskich (pierwotna nazwa) ustanowiona została w dniu 13 lutego 1992 r. przez śp. Zbigniewa Zielińskiego.

           Ponadto w ramach Fundacji wydzielono dwa fundusze (oddziały): Fundusz Stypendialny w Jarosławiu i Fundusz Stypendialny przy AGH w Krakowie, które obecnie pełnią funkcje Komisji Stypendialnych.

W sierpniu 2002 zmieniono nazwę Fundacji na: Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich.

            Fundacja prowadzi działalność pożytku publicznego w sferze zadań publicznych na rzecz społeczności lokalnej (głównie w ramach powiatu jarosławskiego). Szczegółowe cele określa statut opracowany przez Fundatora śp. Zbigniewa Zielińskiego:

Dla realizacji powyższych celów Fundacja prowadzi działalność gospodarczą jako dodatkową, z której uzyskane dochody w całości przeznaczone są na pokrycie wydatków statutowych. Działalność gospodarcza polega na prowadzeniu własnej stacji paliw oraz wynajmie nieruchomości.

            Ponadto w listopadzie 2015 Fundacja uzyskała status organizacji pożytku publicznego, co stwarza możliwość korzystania z darowizn podatników w wysokości 1% od podatku dochodowego.

            Korzystając z okazji zachęcamy mieszkańców Jarosławia i okolic do tankowania paliw w naszej stacji przy ul. Reymonta 15 w Jarosławiu oraz o deklarowanie 1% odpisów z podatku, co pozwoli na zwiększenie liczby i kwoty stypendiów oraz zakresu pomocy charytatywnej.

Aktualności

Jubileusz 25 – lecia

Fundacji Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II „Wzrastanie”

 

            W dniu 17 września 2016 r. w Domu Formacyjno – Szkoleniowym w Lipniku odbyły się uroczystości jubileuszowe na które przygotowano bogaty program o charakterze religijnym m.in.:

więcej

Dzień Sybiraka i Weterana

W dniu 19 września 2016 odbyły się uroczystości upamiętniające Polaków zesłanych na Sybir
w czasie II wojny światowej. W uroczystościach jak co roku wzięli udział Sybiracy i ich rodziny, parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, młodzież
z pocztami sztandarowymi wszystkich jarosławskich szkół oraz mieszkańcy Jarosławia w asyście Kompani Honorowej Wojska Polskiego ze sztandarem 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej
i Jednostki Strzeleckiej 2025 im. ppor. Zbigniewa Zielińskiego.

więcej
Pokaż wszystkie